Co to jest Autodesk?

Autodesk to firma zajmujące się tworzeniem oraz serwisem oprogramowania komputerowego przeznaczonego do projektowania. Nasza szkoła została wpisana do programu, dzięki czemu mamy dostęp do prawie wszystkich programów Autodeska z licencją edukacyjną (taka licencja pozwala na nieograniczone korzystanie z programu, jednakże nie można stworzonych przez nas projektów sprzedawać).

Żeby dostać dostęp do programu należy kliknąć ten linku, który przeniesie nas na stronę autodeska:

https://www.autodesk.com/education/edu-software/overview?sorting=featured&filters=individual ;

Na tej stronie znajduje się lista programów, które przysługują nam dzięki programowi. Żeby mieć do nich dostęp, trzeba wykonać kilka kroków:

1) Kliknąć w przycisk na “Get Started”

2) Następnie zostajemy przeniesieni do strony, gdzie musimy się zalogować lub zarejestrować. Pamiętaj, że gdy rejestrujesz konto podaj prawdziwe dane i email szkolny.

3) Jeśli wszystko zostało zrobione dobrze, na pocztę powinien przyjść email, gdzie należy kliknąć weryfikuj.

4) Po kliknięciu powinno nas przenieś do kolejnej zakładki, w miejscu instytucji wpisujemy powoli xxvi aż z jednych opcji pojawi nam się nasze liceum. W reszcie pól wpisujemy resztę prawdziwych danych, czyli kiedy zaczęliśmy naukę i kiedy ją kończymy. UWAGA licencja nie jest dożywotna i przysługuje do końca edukacji w naszej szkole.

5) Po wpisaniu danych, klikamy przycisk “continue”, zostaniemy przeniesieni na stronę główną autodeska gdzie ponownie musimy kliknąć “get started”.

6) Powinien pojawić się formularz, sprawdzamy czy wszystkie dane się zgadzają, klikamy “confirm”, zostaniemy poproszeni o przesłanie dokumentów, jednakże wystarczy wyraźne zdjęcie legitymacji.

7) Po przesłaniu dokumentów należy odczekać pewien okres, gdy wszystko będzie zweryfikowane na skrzynkę emaliową przyjdzie wiadomość, że zostaliśmy zweryfikowani. Teraz mamy dostęp do wszystkich wspomnianych na stronie produktów z licencją edukacyjną.