W XXXIV Podsumowaniu Ruchu Innowacyjnego w Edukacji uhonorowano 138 laureatów. Wśród nich znalazły się trzy nagrody dla naszej szkoły i jej pracowników. Oto one: 

TYTUŁ ORGANIZACJA INNOWACYJNA 

 

XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi 

oraz  

TYTUŁ KREATOR KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH 

 

W KATEGORII INDYWIDUALNEJ 

  1. Beata Sapela, nauczycielka XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi 
  2. Ilona Kolasińska-Wilczek, nauczycielka XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Łodzi 

    Uroczystość, która odbyła się 15 czerwca 2021 roku, została przeprowadzona w systemie hybrydowym ze względu na pandemię. W części stacjonarnej w siedzibie Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego uczestniczyli jako honorowi goście: Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty oraz prof. dr hab. Bogusław Śliwerski – wiceprzewodniczący Rady Programowej ŁCDNiKP. Gospodarzem spotkania był Janusz Moos – dyrektor ŁCDNiKP.    

    Jesteśmy dumni jako cała społeczność szkoły z takiego wyróżnienia, które pokazuje, że jesteśmy szkołą innowacyjną na tle innych placówek edukacyjnych naszego miasta. Jednocześnie gratulujemy naszym koleżankom tak zaszczytnego wyróżnienia.